کمپ ترک اعتیاد راهیان بهشت

از مهمترین اهداف کمپ ترک اعتیاد تهران، ایجاد یک فضا و محیط مناسب و سرشار از آرامش و احترام برای بازتوانی و درمان مصرف کننده است. محیطی که شخص معتاد احساس تحقیر شدگی و مجرم بودن نداشته باشد و با آن مانند یک انسان عادی و بیمار که نیاز به درمان دارد، رفتار شود.

https://camp-srb.ir/images/video_2022-04-15_21-05-40%20(1).mp4

خدمات کمپ ترک اعتیاد راهیان بهشت

13 نوامبر 2022هزينه كمپ ترک اعتياد

13 نوامبر 2022

هزينه كمپ ترک اعتياد

13 نوامبر 2022متادون چیست؟ همه چیز درباره متادون

13 نوامبر 2022

متادون چیست؟ همه چیز درباره متادون

13 نوامبر 2022کمپ ترک اعتیاد لاکچری

13 نوامبر 2022

کمپ ترک اعتیاد لاکچری

چرا کمپ ترک اعتیاد راهیان بهشت
تفاوت بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران با بقیه

کمپ سلامت راهیان بهشت کمپ ترک اعتیاد بهترین مکانی است که در درجه اول از کادربهترین کمپ ترک اعتیاد تهران درمانی مجرب و حرفه ای تشکیل شده باشد و افرادی که در این مرکز به کار گمارده می شوند به کار خود علاقه مند بوده و  به فرد معتاد به چشم بیمار نگاه کنند و نه مجرم.کمپ ترک اعتیاد از جمله شرایط دیگری که یک کمپ را بهترین مرکز ترک اعتیاد خواهد کرد، داشتن امکانات درمانی و رفاهی مطلوب است. هر چه امکانات مجموعه کمپ بیشتر باشد شرایط برای کمک به فرد معتاد هم بهتر خواهد بود.

تماس باما

کمپ ترک اعتیاد راهیان بهشت
0
نیروی انسانی
0
سال تجربه کاری
0
رضایت مشتری ها
0
بیماران بهبود یافته

در مورد کمپ بهترین کمپ ترک اعتیاد بیشتر بدونید

کمپ ترک اعتیاد

کمپ ترک اعتیاد، از مهمترین اهداف ایجاد یک فضا و محیط مناسب و سرشار از آرامش و احترام برای بازتوانی و درمان مصرف کننده است. محیطی که شخص معتاد احساس تحقیر شدگی و مجرم بودن نداشته باشد و با آن مانند یک انسان عادی و بیمار که نیاز به درمان دارد، رفتار شود. دومین مورد از اهداف مرکز ترک اعتیاد قرار گرفتن شخص در محیطی است که عاری از هر گونه مواد اعتیاد آور بوده و فرد به هیچ عنوان نتواند به این مواد دست پیدا کند.

کمپ ترک اعتیاد

بهترین کمپ ترک اعتیاد

استفاده از علم روز و بکارگیری جدیدترین متدهای درمانی نیز از جمله موارد مهمی است که یک کلینیک ترک اعتیاد را از سایر کمپ ها متمایز می کند. برگزاری جلسات ماتریکس بر پایه مدل درمانی ماتریکس که از موثرترین جنبه های روش های درمانی مختلف استفاده می کند در کنار سایر موارد باعث شده لقب بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران برازنده ترک اعتیاد سلامت راهیان بهشت باشد .

کمپ ترک اعتیاد

کارکنان دارای مدرک مددیاری حرفه ایی

کمپ ترک اعتیاد تهران

کارکنانی دارای مدرک روانشانسی

کمپ ترک اعتیاد در تهران

دارای لوازم ورزشی متنوع

بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران

دارای محیطی زیبا و سرسبز

پرسش های متداول برای ترک اعتیاد

انتقال بیمار با آمبولانس

در صورت لزوم و تصمیم خانواده ، امکان انتقال بیمار با آمبولانس به مرکز خواهد بود.

معتاد کیست؟

اکثر ما برای جواب دادن به این سئوال احتیاج به فکر کردن نداریم و جوابش را خوب می‌دانیم! زمانی تمام زندگی و فکر و ذکر ما به نوعی در مواد مخدر خلاصه شده بود.

شرایط پذیرش در کمپ چیست ؟

مددجو با همراه داشتن مدرک شناسایی و لوازم اقامتی با همراه داشتن معرف با مدرک شناسایی پس از مراجعه به کمپ ترک اعتیاد جهت درمان ، در ابتدا از وی آزمایش نوع مصرف گرفته خواهد شد.

آیا اعتیاد یک بیماری است؟ نیاز به درمان دارد؟

بله مسلماً، اعتیاد یک نوع بیماری مغز است هر چند علاوه برعوامل محیطی (مانند دسترسی بیشتر به مواد، مقبولیت اجتماعی و فشار همسالان و…) عوامل ساختاری و عملکردی متفاوت مغز افراد مستعد می تواند منجر به شروع مصرف مواد گردد، مصرف مکرر یک ماده شیمیای اعتیاد آور(ماده ی سمی برای مغز) موجب تغییراتی در ساختمان و شیمی اعصاب مغزی به ویژه در نواحی مرتبط با پاداش و لذت می شود.

چه بیمارانی نیاز به بستری دارند؟

در اغلب بیماران مبتلا به اعتیاد شروع درمان به شکل بستری جهت پی ریزی درمان، کاهش علائم قطع مصرف، ایجاد همکاری با درمان و تنظیم داروهای مورد نیاز بر درمان سرپایی ترجیح دارد.لیکن در بسیاری از بیماران درمان در مراکز عمومی و به شکل سرپایی برای آن ها میسر نبوده، لزوماً نیاز به بستری دارند. از جمله:

مبتلایان به بیماری های جدی روانپزشکی و نیازمند به خدمات تخصصی و بستری
افراد مبتلا به سوء مصرف مواد با دوز بالا که قادر به تحمل علائم قطع مصرف شدید نیستند
مصرف کنندگان مواد روان گردان و مبتلا به عوارض روانی سوء مصرف مواد
افرادی که شدیداً به داروهای اگونیست مانند متادون و بوپرنورفین وابسته شده و قادر به قطع مصرف آن نیستند
کسانی که دچار عوارض منفی داروهای اگونیست شده و قادر به ادامه مصرف این نوع داروها نیستند
مبتلایانی که تمایلی به استفاده از روش های جایگزین و داروهای آگونیست نداشته و به دنبال ترک و درمان کامل بیماری اعتیاد هستند
گروه های با ریسک بالا، افراد ناتوان جسمی و سالمندان
بیماران نیازمند به خدمات اورژانسی و بستری فوری
مبتلایان به بیماری های جسمی همراه و افرادی که نیاز به مراقبت های ویژه پزشکی و بیمارستانی دارند
افرادی که وابستگی همزمان به چندین ماده اعتیادآور دارند
کسانی که به دلایل شخصی، شغلی و غیره به دنبال درمان سریع و یا تست اعتیاد منفی هستند.

هزینه بستری در کلینیک برای ترک اعتیاد چقدر است؟

هزینه ی بستری با توجه به نوع ماده مخدر، مدت مصرف و شرایط فیزیکی و روحی بیمار متفاوت است. جهت اطلاع از هزینه ها با مشاوران کلینیک تماس بگیرید.

آیا در کلینیک دی برای درمان از داروهایی مانند متادون، بوپرنورفین، ترامادول و … استفاده می شود؟

خیر
داروهای ذکر شده به شدت اعتیادآور هستند. متاسفانه در بعضی مراکز ترک اعتیاد از این داروها استفاده می شود که نه تنها کمکی به روند ترک اعتیاد نمی کنند بلکه باعث گرفتار شدن افراد و اعتیاد به این دارو ها می شود که بعضاً ترک آنها از ترک مواد مورد مصرف بیمار سخت تر و طولانی تر می باشد.
درمان اعتیاد از نظر کلینیک دی یعنی پاکی از هرگونه مواد(اعم از مواد مخدر، دارو و …)

آیا مرکز شما کمپ ترک اعتیاد است؟ چه تفاوتی با کمپ دارد؟

خیر، کمپ ترک اعتیاد به مراکز اقامتی سوء مصرف مواد اطلاق می گردد که عموماً توسط کسانی که خود قبلاً اعتیاد داشته و سپس ترک کرده اند تاسیس و اداره می شوند و هیچ سنخیتی با مراکز درمانی و پزشکی نداشته و نیز اجازه انجام اقدامات درمانی از جمله تجویز دارو و یا انجام درمان های روانشناختی و روان درمانی را ندارند.
کلنیک دی یک مرکز درمانی پزشکی و تخصصی است که به درمان اعتیاد هم از جنبه فیزیکی و هم روانی و روانپزشکی می پردازد. درواقع کلینیک دی یک مرکز بیمارستانی مختص به درمان های بستری و نیز سرپایی مرتبط با اعتیاد است.

آیا ماری جوانا(گل، حشیش، علف) اعتیادآور است؟ پس چرا در بعضی کشورها آزاد است؟ آیا کاربرد درمانی دارد؟

ماری جوانا که با نام های گل، حشیش، علف وغیره در ایران شناخته می شود یک ماده اعتیاد آور و روان گردان قوی است که از برگ، گل و ساقه گیاه شاهدانه بدست می آید و ترکیب شیمیایی موثر آن تتراهیدروکانابینول (THC) است(هرچند بیش از 400 نوع ماده شیمیایی در آن وجود دارد). اغلب آنرا به دلیل تغییر ادراک از محیط و ایجاد احساس سرخوشی و یا آرامش، احساس گشایش در ذهن، افزایش تمایلات جنسی و غیره مصرف می کنند.
در صورت مصرف مکرر فرد دچار تغییر درقضاوت و مشکل تصمیم گیری، اضطراب، بدبینی، تغییرات خلقی(افسردگی و یا شیدایی) اختلال در تمرکز، حافظه و تفکر شده و در بسیاری موجب اختلالات شناختی و روانپریشی جدی می گردد.
متاسفانه در بین جوانان، معتادان و فروشندگان مواد این باور رواج پیدا کرده که به دلیل کاربردهای دارویی و آزاد شدن مصرف آن در بعضی از کشورهای پیشرفته این ماده بی ضرر بوده و اعتیاد ندارد، این در حالی است که این ماده بسیار اعتیادآور و خطرناک بوده و موجب اختلالات جدی روانی می گردد.
طبق آخرین تحقیقات کسانی که بیش از 50 نوبت مصرف ترکیبات ماری جوانا داشته اند بیش از 6 برابر در معرض بروز بیماری جنون جوانی (اسکیزوفرنیا) قرار گرفته و در این صورت حتی پس از قطع مصرف روانپریشی مادام العمر بوده و قابل بازگشت به سلامتی و حالات طبیعی نخواهد بود. ترکیبات دارویی که از کانابیس(حشیش و مواد مشابه) ریشه گرفته اند تنها در بیماران لاعلاج مانند سرطان های بسیاری بدخیم جهت کاهش درد و تهوع کاربرد دارد که به علت پیش بینی عمر کوتاه خطر بروز اعتیاد در آنها صرف نظر می شود (مانند استفاده از مورفین در این گونه بیماران). آزاد شدن مصرف ماری جوانا(و همینطور سایر مواد مخدر) در بعضی از کشورها جهت کاهش هزینه و خطرات مبارزه با مافیا و قاچاق مواد می باشد و نشانه بی ضرری بودن آن نیست و از نظر علمی و اجتماعی در همه کشورها نهی شده و مضموم است.

آیا متادون، بوپرنورفین(B2)، ترامادول و داروهای گیاهی اعتیادآورند؟ به کمک آنها می توان اعتیاد را درمان کرد؟

متادون، بوپرنورفین(که به قرص B2 معروف است) و ترامادول همگی الکالوئید و مسکن های افیونی (مخدر) هستند که به روش های شیمیایی از گیاه خشخاش تهیه شده و اگونیست(محرک) گیرنده های مورفینی(مو) در مغز هستند.

در مورد کپسول های دست ساز معروف به داروهای گیاهی ترک اعتیاد و یا داروهای تبلیغی در برنامه های ماهواره ای جهت ترک اعتیاد بایستی بدانیم که اصولا از لحاظ علمی هیچ ترکیب گیاهی موثر در درمان اعتیاد تا کنون شناخته نشده است و این گونه داروها همگی حاوی مقادیر زیادی ازمخدرهایی چون متادون، ترامادول و یا تریاک هستند که با گیاهان بی اثر(در درمان اعتیاد) و اغلب دارای عوارض جسمی و روانی متعدد مخلوط گردیده اند.