کمپ ترک اعتیاد راهیان بهشت

تماس اظطراری

کمپ ترک اعتیاد غرب و شمال تهران


فهرست مطالعه

زمان مطالعه : 7 دقیقه

کمپ ترک اعتیاد غرب و شمال تهران

کمپ ترک اعتیاد غرب و شمال تهران

کمپ ترک اعتیاد غرب و شمال تهران واقعیت نشان می‌دهد که روش‌های مقابله با معضل اعتیاد به‌عنوان یک درمان همچنان با استفاده از روش‌های سنتی انجام می‌شود که کاملاً بی‌اثر بودن آنها ثابت شده است، که گواه آن افزایش درصد افرادی است که پس از درمان به اعتیاد بازمی‌گردند. فاجعه رو به رشد مواد مخدر در میان برخی از گروه‌های جامعه نسبت به گذشته گسترش یافته است «جایی که منابع منتشر شده گزارش می‌دهند که میزان اعتیاد مردان و زنان جوانان در پنج سال گذشته 4 برابر شده است.

از این رو نیاز به ارائه ایده های نوآورانه جدید برای مقابله با مشکل به گونه ای است که با توسعه ای که همه چیز را تحت تأثیر قرار داده است سازگار باشد، به این امید که این ایده ها به افزایش اثربخشی روش های درمانی و توانبخشی کمک کند، نه تنها در کوتاه مدت، اما در بلند مدت نیز.

کمپ ترک اعتیاد غرب و شمال تهران دو طرح ارائه می دهد که دو ایده جدید را در محتوای خود گنجانده است و اگر واقعاً در برخی از کشورهای جهان به کار گرفته شود، آن ها را در اختیار مسئولان قرار می دهیم به این امید که از سوی ما نیز راه اجرایی پیدا کنند.

معایب روش های فعلی درمان اعتیاد برای طرح ایده های جدید چیست؟

مشاور روانپزشکی و پزشکی اعتیاد، اظهار می دارد که درصد کسانی که پس از قطع و درمان مواد مخدر در کشور پادشاهی بازمی گردند بالا است، اگرچه هیچ مطالعه ای وجود ندارد که به طور دقیق این درصد را برای بیماران تحت درمان مشخص کند. اعتیاد و دلیل این درصد بالا به برخی کاستی‌ها در برنامه‌های فعلی برمی‌گردد که بیشتر آن‌ها بر رسیدگی به موارد حاد و درمان علائم ترک به قیمت بازپروری معتاد،کمپ ترک اعتیاد غرب پیگیری طولانی‌مدت او و ادغام مجدد است. او وارد جامعه شود با توجه به عود یا بازگشت به اعتیاد پس از درمان، که عوامل زیادی وجود دارد که منجر به بازگشت معتاد به سوء استفاده پس از درمان می شود، از جمله عواملی که ممکن است مربوط به خود معتاد و ماهیت بیماری او باشد یا ممکن است به وضعیت خانوادگی و اجتماعی و عوامل مربوط باشد. اطراف معتاد، یا ممکن است مربوط به برنامه‌های درمانی موجود و ابزارهای بازپروری معتاد باشد، همچنین عدم برنامه‌های طولانی بازپروری این واژه شامل معتاد می‌شود و او را تقویت می‌کند تا بتواند از اعتیاد خود خلاص شود.

پروژه اول

ایده این پروژه توسط روانشناس بر اساس تجربیات قبلی وی در کمپ مطرح شده است و ایده وی ایجاد کمپی در منطقه ای دورافتاده است که معتاد به آن ملحق می شود. معتادان از زندانیان برای بازپروری با توجه به دوره های نسبتا طولانی که تحت درمان اعتیاد قرار می گیرند، در حین انجام کار محصول «صنعتی، کشاورزی و...» و مطالعه، آگاهی و بازپروری «روانی، اجتماعی و... شرعی، با لذت‌های مفید «تفریح، ورزش» برای ایجاد تعادل و رفع کسالت، با امکان ملاقات معتاد با خانواده در ملاقات‌های منظم و ایجاد فرصت عزلت قانونی. زوجه به شرط نظارت بر پروژه توسط یک کمیته تخصصی دولتی، و توسط افراد مورد اعتماد "برای جلوگیری از نشت دارو به کمپ" انجام می شود.

دکتر گفت. در مورد این طرح «ایده» وقتی به او می‌دهیم، «به نظر من این پیشنهاد ارزش مطالعه دقیق را دارد.» وی افزود: «این طرح قابل اجراست و برای برخی موارد اعتیاد مناسب است. شبیه جامعه درمانی است که در بسیاری از کشورها وجود دارد، که قصد دارد معتادان را برای مدت طولانی نگه دارد تا مهارت هایی را برای آنها فراهم کند، به آنها کمک می کند تا از اعتیاد خلاص شوند، رفتارشان را اصلاح کنند و شانس دور نگه داشتن آنها را افزایش دهند. از اعتیاد به مواد مخدر پس از تکمیل چنین برنامه های درمانی.

پروژه دوم یک موسسه ویژه برای بازپروری و درمان معتادان به الکل و مواد مخدر از نظر روانی و اجتماعی ایجاد شود، "یک نقاهتگاه" که از طریق آن یک برنامه درمانی مکمل برای مواد مخدر ارائه کند. او تحت تأثیر سوء استفاده قرار می گیرد. یعنی برنامه پیشنهادی خدمات سم زدایی برای بیمار ارائه نمی کند، بلکه خدمات اجتماعی، روانی و توانبخشی را برای بیمار و خانواده او ارائه می کند و به تدریج بیمار را به جامعه متصل می کند. وی ابراز امیدواری کرد که این پروژه در صحنه اجرا و اجرا شود.صاحب پروژه تمام جزئیات "علمی و مادی" را در اختیار دارد، با توجه به اینکه "چنین پروژه ای منحصر به فرد نیست، زیرا بسیاری از کشورهای پیشرفته در زمینه درمان اعتیاد، مانند ایالات متحده آمریکا، از ما پیشی گرفت.» ثابت کرده است که در برخورد مثبت با موارد اعتیاد موفق و مؤثر است.

به دست آوردن بسیاری از الگوهای مثبت اندیشی و مهارت های فراوانی که به او در تغییر و اصلاح رفتارهای منفی و کسب رفتارهای مثبت جدید در پرتو محیط سالم مناسب کمک می کند و خروج سموم از بدن فرد معتاد به تنهایی کافی نیست و انجام می دهد. منجر به قطع مصرف مواد مخدر و موفقیت درمان نشود، مگر اینکه همراه با درمان روانی، اجتماعی و توانبخشی برای بیمار باشد.

مشکل، به نظر دکتر مزاحم در باور بسیاری از افراد، از جمله خود معتاد و همچنین خانواده اش، نهفته است که صرفاً قطع دارو و از بین بردن علائم ترک درمان است. این تا حدودی درست است، زیرا هدف نهایی از درمان یک معتاد این است که او را به قطع کامل مصرف برساند، نه صرفاً یک قطع موقت. بنابراین سوالات زیادی مطرح می شود از جمله: (چگونه معتاد را به مرحله مستمر ترک مصرف مواد مخدر یا الکل برسانیم؟ مهارت هایی که وجود دارد چیست؟

بیمار آن را برای کمک به دوری از مواد مخدر یا مسکرات به دست آورده است؟ چگونه در برابر ولع مصرف مواد مخدر مقاومت کنیم؟ در مورد مشکلات و اختلالات روانی که اعتیاد برای او ایجاد کرده بود یا در وهله اول دلیلی برای سوء استفاده از او بود؟ پس از خروج از آسایشگاه چه مشکلات اجتماعی در انتظار اوست؟ او چگونه با جامعه بیرونی روبرو خواهد شد؟ در مورد مشکلات خانوادگی او (با والدین، همسر یا فرزندانش) چطور؟ در حالی که بدون شغل و منبع امرار معاش است چگونه بر اعتیاد غلبه خواهد کرد؟

پاسخ تمامی این سوالات با حضور و در دسترس بودن خدمات درمانی موثر روانشناختی، اجتماعی و توانبخشی که توسط کادرهای تخصصی متخصص ارائه می شود، داده می شود.

علیرغم وجود کلینیک های ترک اعتیاد، میزان موفقیت درمان در مقایسه با نرخ های بین المللی بسیار پایین است. دلیل پایین بودن میزان موفقیت درمان به عوامل متعددی برمی گردد که مهمترین آنها تمرکز بر دارو درمانی و سم زدایی فقط بدون تمرکز بر برنامه ها و خدمات حمایتی موثر روانشناختی، اجتماعی و توانبخشی است که روند بهبودی را بسیار پیش می برد. دستیابی به موفقیت در درمان و کاهش بازگشت به سوء استفاده. بنابراین جای تعجب نیست که در اثر شکست درمان و تلاش های مکرر و بیهوده آنان به امید موفقیت، ناامیدی در دل معتادان یا خانواده هایشان وارد شود.

توقف به معنای بهبودی نیست

بهبودی از اعتیاد فقط به معنای ترک نیست. فردی که به الکل یا مواد مخدر وابسته است در مسیر بهبودی خود به بیش از آن نیاز دارد. وی در سالهای سوء استفاده و اعتیاد در معرض مشکلات زیادی (روانی، اجتماعی، اقتصادی، خانوادگی، عملکردی) قرار گرفت و بسیاری از مهارت های اجتماعی مثبت را از دست داد و مهارت ها و رفتارهای منفی بسیاری به دست آورد که به او کمک کرد اعتیاد خود را پوشش دهد.بنابراین، علاوه بر قطع مصرف الکل یا مواد مخدر، برای بهبودی، فرد وابسته نیاز به یادگیری و کسب رفتارهای جدید و مهارت های اجتماعی مفید جدید دارد که به او کمک می کند تا روند بهبودی را ارتقا و تایید کند. همچنین باید از شر برخی از رفتارهای منفی که ممکن است باعث عود و بازگشت دوباره به سوء استفاده شود خلاص شود. همچنین نیاز به یافتن راه حل هایی برای مشکلات روانی، اجتماعی، اقتصادی، خانوادگی و سایر مشکلات است که بهبودی را تقویت و حفظ کرده و از عود جلوگیری می کند.

بنابراین، اگر نه همه افراد وابسته به الکل یا مواد، به انواع مختلفی از مشاوره حرفه ای نیاز دارند، که هدف آن کمک به ادامه مسیر بهبودی و همچنین توانبخشی یا توانبخشی آنها است. این مشاوره های حرفه ای معمولاً توسط متخصصان واجد شرایط، با تجربه و با صلاحیت (روانپزشک، مددکار اجتماعی، روانشناس، مشاور بهبودی، مشاور مذهبی، متخصص توانبخشی شغلی، فیزیوتراپیست و سایر متخصصان) ارائه می شود.

(کمپ سلامت راهیان بهشت با تیمی مجرب وحرفه ای اماده به خدمت رسانی به شما عزیزان)

بهترین کمپ در تهران وشرق تهران ،جلسات مشاوره خانواده مركز امبولانس برای بيماران اجباری و اعصاب روان ، كمپ زير نظر پزشک متخصص ، کمپ ترک اعتیاد اجباری ،کمپ ترک اعتیاد.

مقالات مرتبط


بخش نظرات

برای ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید.

دسته بندی ها


کمپ ترک اعتیاد/ کمپ ترک اعتیاد شمال تهران/ کمپ ترک اعتیاد غرب تهران/

تگ ها


کمپ ترک اعتیاد/