کمپ ترک اعتیاد راهیان بهشت

تماس اظطراری

هزينه كمپ ترک اعتياد


فهرست مطالعه

زمان مطالعه : 8 دقیقه

هزينه كمپ ترک اعتياد

این که هزینه یک مرکز ترک اعتیاد خصوصی یا دولتی چقدر است، یکی از مباحثی می باشد که بسیاری از مصرف کنندگان مواد مخدر و خانواده های بیماران به دنبال دانستن پاسخ آن هستند. از این رو در این مطلب به این مقوله می پردازیم.

هزینه مرکز ترک اعتیاد خصوصی و دولتی چقدر است؟

افرادی که به طور داوطلبانه و با میل خودشان به این مراکز اعتیاد مراجعه می کنند و یا خانواده هایشان پیگیر وضعیتشان برای بستری شدن در کلینیک هستند می بایست نسبت به پرداخت هزینه مراکز اقدام کنند.


هزینه قابل پرداخت برای سپری کردن دوره های بهبودی معمولا بیشتر از ماهی ۷۰۰ هزار تومان است. این مبلغ را یا خود فرد بیمار پرداخت می کند یا خوانواده اش.

لازم به ذکر است هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی با هزینه مرکز دولتی به دلیل تفاوت ها در امکانات رفاهی و مواردی از این دست قابل مقایسه نیست و معمولا اختلاف زیادی دارد.


ضمنا بعضی از مراکز از دارو های حین درمان استفاده می کنند که در این صورت فرد باید مبلغ این دارو ها را بپردازد. البته در صورتی بیمه درمانی داشته باشید، ۷۰ درصد هزینه دارو را بیمه می دهد و فرد باید ۳۰ درصد مابقی را پرداخت کند.

هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی و دولتی

مصرف کنندگان مواد مخدر که به کمپ ترک اعتیاد مراجعه می کنند را می توان به ۳ دسته تقسیم کرد:

۱- بیمارانی که بصورت داوطلبانه و به میل خود می خواهند مواد را کنار بگذارند.

۲- معتادانی که در طرح های جمع آوری معتادین توسط دولت جمع آوری شده و به مراکز ترک اعتیاد ارجاع داده می شوند.

۳- معتادانی که خانواده هایشان از آن ها شکایت کرده و با حکم قاضی توسط نیروی انتظامی جلب شده و به مراکز اعتیاد فرستاده می شوند.

بیماران هر ۳ دسته بالا می بایست حداقل ۱ ماه در این مراکز باقی بمانند.

بدیهی است آن ها در این مدت هزینه هایی مثل مواد غذایی، هزینه نگهداری در کمپ، دارو(در صورت تجویز شدن) و سایر مخارجی که باید تامین شود را به مرکز تحمیل می کنند.

هزینه مراکز سلامت برای معتادان خیابانی

معتادان را به مراکز ترک اعتیاد دولتی می فرستند. اکثر این مراکز تاثیر زیادی رو فرد بیمار ندارند و باعث می شوند فرد معتاد در طول مدتی که بستری است اذیت شود. این مراکز نهایتا نه تنها منجر به ترک دائم افراد معتاد نمی شوند، بلکه باعث می شوند خاطره بدی از ترک اعتیاد در ذهن بیماران شکل بگیرد.

ضمنا اگر به اخباری که از گوشه و کنار می رسد استناد کنیم، باید بگوییم که مسئولین مراکز دولتی با معتادان رفتار خوبی ندارند. همین امر نشان دهنده ی غیر اصولی بودن روش فعالیت مراکز ترک اعتیاد دولتی است.

آمار اخذ شده از رسانه ها نیز نشانگر آن است که از هر ۱۰ نفری که به چنین مکان هایی فرستاده می شوند و بهبود می یابند، ۸ نفرشان دوباره شروع به مصرف مواد می کنند!

البته این افراد نیاز نیست پولی بپردازند و دولت هزینه اش را پرداخت می کند.

مراکز برای چه کسانی هستند؟ هزینه کمپ ترک اعتیاد

هزینه کمپ ترک اعتیاد این مراکز برای افرادی است که از اعتیاد به مواد مخدر غیرقانونی ، دارو ، الکل یا برخی از محصولات روانگردان رنج می برند و مایلند به اعتیاد خود پایان دهند.

برخی از مراکز برای بیماران در بحران است.

اهداف مراقبت ارائه شده توسط مراکز چیست؟

هزینه کمپ ترک اعتیاد هدف کلی مراقبت این است که روند رشد افراد موردنظر مجدداً شروع شود تا اعتیاد به مواد مخدر پایان یابد و مجدداً وارد زندگی اجتماعی و شغلی شود.

برای موارد بحرانی ، هدف فوری ایجاد ثبات در وضعیت ، در صورت امکان دستیابی به از شیر گرفتن از بدن و هدایت بیمار به پیگیری مناسب وی است.

درمان ها مدت زمان محدودی دارند. جهت گیری آنها به سمت خروج بیمار است. اینها برای تأمین پذیرایی یا اسکان تخصصی بیماران نیستند.

مراکز چه پیشنهادی می دهند؟ هزینه کمپ ترک اعتیاد

آنها مراقبت هایی را به صورت پیگیری های مسکونی یا سرپایی ارائه می دهند.هزینه کمپ ترک اعتیادروش های درمانی متنوع و متناسب با شرایط مختلف است. آنها از درمان ها و همراهی ها تشکیل شده اند:

  • چند رشته ای: توسط روانشناسان ، روانپزشکان ، گفتاردرمانگران ، فیزیوتراپیست ها یا روان درمانگران ، مربیان تخصصی ، مددکاران اجتماعی و غیره ارائه می شود.
  • فشرده برای برنامه های خاص: آنها هر روز قسمت عمده ای از وقت بیماران را در مرکز مشغول می کنند
  • برای برنامه های دیگر شدت کمتری دارد: آنها از چند تماس هفتگی به ازای هر بیمار تشکیل می شوند
  • فردی ، خانوادگی یا در گروه های کوچک: آنها دشواری ها یا مهارت هایی را که مختص هر بیمار است و در جلسات مشاوره با بیمار به تنهایی ، در حضور اعضای اطرافیان وی یا در یک گروه انجام می شود ، هدف قرار می دهند.
  • گاهی اوقات مبتنی بر اجتماع: برخی از مراکز به عنوان "یک جامعه درمانی" فعالیت می کنند. هزینه کمپ ترک اعتیاد  در این موارد ، بیمار برای مدت زمان مشخصی به عضوی از جامعه همسالان در می آید.

مراکز پیشرفت هر بیمار را در فواصل منظم ارزیابی می کنند تا هزینه کمپ ترک اعتیادتصمیم بگیرند که آیا برنامه درمانی را حفظ کنند ، اصلاح کنند یا آن را خاتمه دهند.

(کمپ سلامت راهیان بهشت با تیمی مجرب وحرفه ای اماده به خدمت رسانی به شما عزیزان)

ترک مواد مخدر ، بهترین کمپ در تهران وشرق تهران ،جلسات مشاوره خانواده مركز امبولانس كمپ زير نظر پزشک متخصص ، کمپ ترک اعتیاد اجباری ،کمپ ترک اعتیاد.

مقالات مرتبط


بخش نظرات

برای ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید.

دسته بندی ها


کمپ ترک اعتیاد/

تگ ها


کمپ ترک اعتیاد/