بيماری اعتياد

بيماری اعتياد

بیماری اعتیاد

اعتیاد

بيماری اعتياد یک بیماری مزمن، عمده، پیش رونده و كشنده است.

بيماری اعتياد نوعی ارتباط تسکین دهنده با یک ماده مخدرتأثیر گزار بر ذهن و یا رفتاری است.که معتادان در برابر آن قدرت تصمیم گیری و کنترل خود را از دست می دهند.

بسیاری از معتادان به علت بيماری اعتياد از شرایط و وضعیت خود و انکار و خود فریبی درباره مشکلی که با آن دست به گریبان اند و یا داغی که به عنوان معتاد بر پیشانی آنان خورده است.بيماری اعتياد کسانی هستند که در سکوت و تنهایی رنج می برند و کسی از رنج آنان آگاه نیست.

وحشت و عدم آگاهی از چگونگی ترک بيماری اعتياد سبب شده است. تا بسیاری از معتادان نتوانند برای رهائی از وضعیتی که می توان آن را با موفقیت بهبود بخشید درخواست كمک کنند.

مواد مخدر چیست؟

مواد مخدر که به مواد افیونی نیز معروف هستند، از جمله شایع‌ترین مواد مصرفی در کشور ما به شمار می‌روند.این مواد یا مستقیماً از گیاه خشخاش به دست می‌آیند، یا در آزمایشگاه و از طریق افزودن برخی مواد شیمیایی تولید می‌شوند. ماده اصلی بيماری اعتياد در مواد مخدر مورفین است.مورفین به‌صورت طبیعی در بدن انسان با نام اندروفین موجود است که نقش کاهش درد در بدن را به عهده دارد.زمانی که فردی اعتیاد به مواد مخدر دارد؛ بدن فرد اندورفین کمتری تولید می‌کند و بدن فرد به مورفین خارجی وابسته می‌شود.

معتاد را چگونه ترك دهيم

مطالعه و تحقیق کنید

در مورد بيماری اعتياد و مواد مخدر تحقیق کنید، هر اعتیادی با اعتیاد دیگر متفاوت است و احتمالا دلخراش‌تر از چیزی است که در سایت ها در مورد آن می‌خوانید.

این مطالب کمک می کند که شما آمادگی لازم را در آینده داشته باشید و علائم او و دوز را شناسایی کنید و  در موقعیت های مختلف غافلگیر نشوید.

با اقدامات پزشکی شروع کنید

کسی که در گیر بيماری اعتياد باشد دچار اختلالات متعدد روانی و جسمی می‌شود، به او جلسات درمانی منظمی پیشنهاد دهید و از قبل به پزشک در باره بيماری اعتياد عزیزتان اطلاع دهید تا پزشک بهتر مشکل را تشخیص دهد و دلیل اصلی بهانه جویی فرد را متوجه شود.

متوقف کردن حمایت مالی معتاد

اگر تا قبل از این همیشه برایتان سوال بود که این مقدار پول را به چه کاری نیاز دارد یا برای چه کاری می‌خواهد حالا به جواب خود رسیده‌اید.

اگر یک بررسی عمیق انجام دهید به شما نشان می‌دهد که همیشه از اعماق قلب می‌دانستید یک جای کار می‎‌لنگد و نهایتا باید بپذیرید که شما تامین کننده مالی فرد معتاد بودید.

بعضی از افراد که برای درمان بيماری اعتياد عزیزشان مراجعه می‌کنند نمی‌خواهند باور کنند که خودشان تامین کنند اصلی فرد معتاد هستند.

یا فرد معتاد آنها برای تامین هزینه‌ها تحت فشار قرار داده است. یکی از راه‌های که کمک به فرد معتاد قطع تامین مالی است.

برای این کار دلایل موجهی بیاورید اگر شخص معتاد احساس کند همه به او پرخاش می‌کنند امکان دارد برای چند روز ناپدید شود این موضوع می‌تواند نگران کننده باشد.

به هر حال باید از پرداخت پول به فرد معتاد پرهیز کنید.

از او حمایت کنید

بدون هیچ توضیحی بگذارید فرد معتاد بفهمد که شما از او حمایت می‌کنید و پشت او را خالی نمی‌کنید. باید به فرد نشان بدهید که قصدتان کمک کردن برای رهایی از بيماری اعتياد بدون جنجال و هیاهو هستید. اگر شما پیوسته یک سطح حمایتی را به فرد نشان دهید او نیز به حمایت و کمک شما پاسخ خواهند داد و خیلی زود صراحتا راجع به بيماری اعتياد خود با شما صحبت می‌کنند و  برای حل این مشکل از شما کمک می‌خواهد با این کار تمام مراحل آسان‌تر خواهد شد.

تشویق به ترک بيماری اعتياد و دریافت کمک

به راحتی می‌‌توان تشخص داد شما او را تشویق به ترک بيماری اعتياد می‌کنید یا کس دیگری. به هر حال تنها حمایت ملاک است چه از طریق درمان یا روش‌های دیگر. شما بهتر از هرکس دیگری می‌توانید او را تشویق به ترک بيماری اعتياد کنید مخصوصا اگر شخص مهم و تاثیر گذاری در زندگی او باشید.

روش استفاده از داروهای  ترك اعتیاد به طور سرپایی :

در این روش فرد معتاد توسط پزشك ، ترک بيماری اعتياد خود را شروع می نماید و داروهایی برای وی تجویز می شود كه شامل داروهای اعصاب و داروهایی است كه ماده مخدر نیستند، اما اثراتی شبیه ماده مخدر دارند.در این روش به بیمار توصیه می شود كه به هیچ عنوان از ماده مخدر استفاده ننماید.

روش استفاده از داروهای ترک مواد مخدر با بستری شدن در بیمارستان :

فرد بیمار در بیمارستان بستری می گردد و كلیه امور درمانی با نظارت پزشك معالج انجام  می شود.

ترک بيماری اعتياد از امتیازات این روش این است كه بیمار از نزدیک مورد مراقبت های لازم پزشكی و پرستاری قراردارد و چون در بیمارستان بستری است. دسترسی او به مواد مخدر بسیار كم و یا غیر ممكن است.بيماری اعتياد

اگر گاهی بیمار نیاز به داروهای خاص خوراكی و یا تزریقی داشته باشد،این داروها به راحتی در بیمارستان به وی داده شده و یا تزریق می گردد.

لذا هرگونه علایم ناشی از بيماری اعتياد ، خواه روانی و یا جسمی ، سریع تر درمان می گردد.

ترک مواد مخدر:

سستي زا (تریاک، مورفین، هرویین و کدئین ).
توهم زا (مسکالین، سیلوسیبین، ایبوگائین، PCP، LSD، کتامین، دکسترومتورفان).بيماری اعتياد
توان افزا (كوكا، كوكایین ، كراک ، خات یا قات ، كراتم ، ناس ، آمفتامین).

(کمپ سلامت راهیان بهشت با تیمی مجرب وحرفه ای اماده به خدمت رسانی به شما عزیزان)

ترک هروئین ، بهترین کمپ در تهران وشرق تهران ،جلسات مشاوره خانواده مركز امبولانس برای بيماران اجباری و اعصاب روان ، ترک شیشه ، ترک متادون ، ترک ماری جوانا ، ترک مواد مخدر ، كمپ زير نظر پزشک متخصص ، کمپ ترک اعتیاد اجباری ،کمپ ترک اعتیاد.

خدمات روانشناسی و اعتیاد

تجویز بهترین روش ترک اعتیاد به همراه روان درمانی ، کار درمانی ، گروه درمانی در کلینیک روانشناسی و مشاوره بصورت فردی و مشاوره خانواده بر...

ادامه مطلب

بيماري اعتياد

آیا میدانید مصرف شیشه توهم خیانت همسر را در ذهن بوجود می آورد؟

روانپزشک، در مورد علل ایجاد توهم و تحریک عصبی با استفاده از شیشه را به شما ارائه خواهد داد. عوارض استفاده از شیشه برای لاغری را کاملا ش...

ادامه مطلب

ترک اعتیاد

چگونه بر اعتیاد غلبه کنیم؟ سه راه اثبات شده برای ترک اعتیاد

غلبه بر اعتیاد اعتیاد شما چیست؟ این که آیا با اعتیاد به الکل ، دخانیات ، رابطه جنسی ، مواد مخدر ، دروغگویی یا قمار دست و پنجه نرم می ک...

ادامه مطلب

جلسات مشاوره خانواده مركز امبولانس براي بيماران اجباري و اعصاب روان

جلسات مشاوره خانواده مركز امبولانس برای بيماران اجباری و اعصاب روان

جلسات مشاوره خانواده مركز امبولانس برای بيماران اجباری و اعصاب روان جلسات مشاوره خانواده مركز امبولانس برای بيماران اجباری و اعصاب روا...

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *